„Др Мартенс”: рат на Блиском истоку погодио продају
Британски произвођач обуће Др Мартенс, познат по популарним чизмама „мартинкама", потврдио је данас прогнозу пословања за фискалну 2027. годину, наводећи да ће његова прилагођена добит пре опорезивања у периоду до 1. априла следеће године износити 68 милиона фунти, односно око 79 милиона евра.
Компанија очекује да ће наставак раста на америчком тржишту и стабилни резултати у Азији надокнадити и даље слабу потрошњу у Европи, преноси Ројтерс.
Компанија је у мају упозорила да су приходи у региону Европе, Блиског истока и Африке (ЕМЕА) били под притиском због економских последица рата на Блиском истоку, који је негативно утицао на расположење потрошача.
Упркос томе, управа оцењује да је план реструктурирања дао резултате и да се пословање успешно стабилизује.
Др Мартенс је у фискалној 2026. години која се завршила у марту већ показао прве резултате спроведених промена.
Прилагођена добит пре опорезивања порасла је за 61 одсто међугодишње на 55 милиона фунти, односно 64,5 милиона евра, захваљујући већој продаји, строжој контроли трошкова и побољшању профитних маржи, пренео је портал worldfootwear.com.
Посебно се издвојио сегмент ципела, чија је продаја порасла 19 одсто, док компанија наставља да шири понуду обуће, сандала, торби и других модних додатака како би смањила зависност од традиционалних чизама, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


