Петак, 05.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
САСТАНАК У ПАРЛАМЕНТУ

Ана Брнабић угостила Сакра Гобаша уочи посебне седнице Скупштине

Гобаш стигао у Скупштину Србије, следи обраћање посланицима у 12 сати
Ана Брнабић угостила Сакра Гобаша уочи посебне седнице Скупштине
Ана Брнабић и Сакр Гобаш (ФОТО ТАН‌ЈУГ/НАРОДНА СКУПШТИНА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ/ ПЕЂА ВУЧКОВИЋ)

Председник Федералног Националног савета Уједињених Арапских Емирата Сакр Гобаш, који борави у званичној вишедневној посети Србији, дошао је данас у Скупштину Србије и састао се са председницом Скупштине Аном Брнабић.

Након састанка, предвиђено је да се председник Федералног националног савета УАЕ обрати на Трећој посебној седници Четрнаестог сазива Народне скупштине.

Седница је заказана за 12 часова, а како је раније саопштено из парламента, утврђена је једна тачка дневног реда, а то је обраћање Гобаша Народној скупштини.

Након седнице ће бити потписана и заједничка изјава два председника, као и Споразум о сарадњи између генералних секретаријата Народне скупштине Републике Србије и Федералног националног савета Уједињених Арапских Емирата, што је први пут да се меморандум о сарадњи потписује са генералним секретаријатом из неке земље.

Председница Неродне скупштине Ана Брнабић изјавила је, поводом одржавања посебне седнице, да ће Скупштина, док о томе одлучује већина око СНС-а, увек показивати поштовање према земљама које су се Србији нашле када је било тешко.

Гобаш се у оквиру посете Србији јуче састао са председником Александром Вучићем, који је истакао да су заједнички пројекти претходних година дали снажан импулс партнерству две земље и да су Емирати један од најважнијих партнера Србије у региону Залива.

Гобаш ће у Србији боравити до 4. јуна, а планирано је да обиђе и градилиште за Експо 2027, као и да посети Ложионицу, преноси Танјуг.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.