Петак, 17.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
Излагање Дмитрија Медведева

Медведев: Украјином управљају господари лутака

Заменик председника Савета безбедности Руске Федерације изјавио да Кијев нема истински суверенитет
Медведев: Украјином управљају господари лутака
Дмитриј Медведев (Фото: EPA/EKATERINA SHTUKINA/ SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE)

Украјина нема истински суверенитет, њом управљају марионете, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев.

„Украјина има само декларисани суверенитет. Истински суверенитет не постоји, јер земљом управљају трећа лица. Преко структура које контролишу, ови господари лутака под претњом ускраћивања финансирања постављају себи лојалне људе у украјинске органе власти и укидају овлашћења неистомишљеницима”, рекао је Медведев током излагања на пленарној седници Међународног правног форума у Санкт Петербургу.

Притом, „самосталност” Украјине, коју је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације назвао пропалом државом, постоји само у оквирима које су јој одредили спонзори, истакао је он, преноси РИА Новости.

Опције за смену режима у Кијеву

Опције за смену кијевског режима могу бити различите, навео је Медведев.

„То могу бити и избори, ако се на њих одлуче, и свргавање владајуће хунте револуционарним путем, или успостављање ефикасне контроле над максималним бројем територија”, изјавио је он.

Он је нагласио да ће све то омогућити људима да кроз своје легитимне институције власти формулишу своје захтеве, а у крајњој линији и да живе у безбедности, а не да гину и страдају кривицом узурпатора, корумпираних званичника и трговаца смрћу.

Незаконитост западних санкција

Западне санкције из угла међународног права нису санкције, већ незаконите једностране мере против трећих земаља, изјавио је Медведев.

Он је у среду на маргинама форума одржао седницу Попечитељског одбора Државног универзитета у Санкт Петербургу, чији је председник и уједно дипломац правног факултета тог универзитета.

„Оно што сада називају санкцијама, из угла међународног права нису никакве санкције. То су једностране или вишестране рестриктивне акције, ако је реч о колективним формацијама Европске уније и земаља које су се придружиле, а које се незаконито примењују према трећим лицима... Ми их никада нисмо признавали и нећемо их признати, тим санкцијама се може и мора супротставити”, рекао је Медведев.

Он је такође нагласио да су међународне санкције засноване на повељи Уједињених нација, а њихово усвајање захтева одређену процедуру.

Управо такве санкције Русија стриктно поштује, чак и у случају сложених питања.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.