Земљотрес погодио Перу, пет особа погинуло
Најмање пет особа је погинуло, а 21 је повређена у два земљотреса која су погодила планинско подручје Перуа, саопштио је данас директор Националног института за цивилну заштиту те земље Луис Васкес.
Он је навео да прелиминарни подаци показују да је уништено око 48 кућа, док је још 18 оштећено, због чега је погођено око 300 људи, којима су обезбеђени шатори.
Васкес је рекао да су спасилачке екипе и ватрогасци рано јутрос стигли у погођена подручја како би уклонили рушевине, пошто постоји бојазан да се испод њих налазе затрпане особе.
Према подацима Националног сеизмолошког центра Перуа, земљотреси магнитуде 5,1 и 3,7 погодили су у суботу увече провинцију Чупака, у региону Хунин, око 300 километара источно од Лиме, пренео је Ројтерс.
Први потрес регистрован је на дубини од 24 километра, а други на дубини од 18 километара.
Европско-медитерански сеизмолошки центар претходно је саопштио да је први земљотрес био магнитуде 5,6.
У извештајима се наводи да је земљотрес срушио више десетина кућа и историјски крст Господара Каникруза стар 500 година, а велики број локалних становника обратио се надлежним службама за помоћ, преноси портал Перу21.
Домаће животиње су настрадале у великом броју од потреса и остале затрпане испод рушевина.
Епицентар потреса, за који је прво јављено да је магнитуде 5,6, лоциран је у региону Јунин, на дубини од 22 километра, а подрхтавање тла се снажно осетило и у главном граду Лими и граду Уанкајо.
Перу се налази у подручју Пацифичког ватреног прстена, зоне у којој се догађа око 85 одсто укупне сеизмичке активности у свету.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


