Понедељак, 13.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
Сусрет на Андрићевом венцу

Мали: У бадминтону губимо али Србија побеђује

Уз дозу хумора аутор објаве признаје да се ни сам није прославио после чувеног „малог рекета“, али и поручује да је тешко играти против једног од највећих играча у историји бадминтона
Мали: У бадминтону губимо али Србија побеђује

Осмеси, спортски дух и мало добре шале — тако би се укратко могла описати нова објава са Инстаграма профила министра Синише Малог, која је привукла пажњу пратилаца.

 Док је јавност на профилу Будућност Србије већ видела „најбоље ударце“ у мечу председника Србије са легендарним бадминтонашем Лин Доном, сада је објављен и „сиров материјал“ који показује како је све заиста изгледало на терену.

Уз дозу хумора и самоироније, аутор објаве признаје да се ни сам није прославио после чувеног „малог рекета“, али и поручује да је тешко играти против једног од највећих играча у историји бадминтона. Управо та опуштена атмосфера, без превише формалности, дала је додатну симпатију читавом сусрету.

Посебну тежину догађају даје чињеница да је Лин Дон постао нови амбасадор Експо 2027, што се тумачи као још једна потврда међународне промоције Београда и Србије пред велики светски догађај 2027. године.

Министар је на свом инстаграм профилу написао повод овог догађаја;

"Док свет игра пинг-понг, ја сам данас покушао да победим у бадминтону. Не волим да губим, али ми не пада тешко ако изгубим од најбољег на свету. Лин Дан, највећи бадминтон играч свих времена, двоструки олимпијски шампион, петоструки светски првак и једини освајач престижног „Супер Гранд Слам-а” и мој данашњи противник, није, међутим, због бадминтона у Београду. Његова нова улога биће и бренд амбасадор @expo_belgrade_2027 и хвала му што ће на азијском континенту промовисати највећу манифестацију коју Србија организује у својој историји.

Ова његова победа за Србију је данас подједнако важна као и његових играчких више од 660 победа и укупно 66 титула у синглу. Лин Дан је 2023. примљен у БWФ Кућу славних, познат је по професионализму, дисциплини и менталној снази.

То су вредности које делимо и које желимо да промовишемо наредне године и узбуђени смо због свега што нас очекује. Србија је заслужила да цео свет види колико смо напредовали.

Кина је већ данас једно од кључних далеких тржишта за туризам Србије, будући да је само у 2024. години нашу земљу посетило је више од 156.000 кинеских туриста, уз раст од око 70 одсто и удео од 6,5 одсто међу свим страним гостима. У сусрет Експу 2027 очекујемо да се овај тренд додатно убрза и верујемо да ће управо гости из Кине бити међу најбројнијима током трајања Експа.

У бадминтону смо данас изгубили, али, на крају дана важно је да Србија побеђује!

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.